S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. Arul Mary Alphones M.A., Montessori
2. Mrs. Shyamala Dhayalan B.B.A., Montessori, D.El.Ed
3. Mrs. P. Sharmila B.B.A., Montessori, D.El.Ed

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. M.R.Sri Devi B.Sc., B.Ed.
2. Mrs. B. Rajarajeswari M.A., M.Phil., B.Ed.
3. Mrs. T.Thangamalar B.Sc., PGDCA, B.Ed.
4. Mrs. S. Neelavathy M.A., B.Ed.
5. Mrs. S. Dillibai M.A., B.Ed.
6. Mrs. A.C. Anitha B.Lit., B.Ed.
7. Mrs. Annet B.Com., B.Ed.
8. Mrs. Hardeep Kaur B.A., DKT.
10. Mrs. K. Saranya Devi M.B.A.
11. Ms. L. Nithya B.C.A., B.Ed.
12. Ms. R. Muthu Meena B.A., D.El.Ed.
13. Mrs. S. Chitralega M.Sc., B.Ed.
14. Mrs. Rashmeet Kaur B.Sc.M
15. Ms. D. Pavithra B.Sc., B.Ed.

Department of Tamil:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. S.Banumathi M.A., B.Ed.
2. Mrs. K.Seethalakshmi M.A., B.Ed.

Department of English:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. M.Sophia M.A., B.Ed.
2. Mrs. Praveena Deeparaj M.A., B.Ed.
3. Mr. V. Ranjith Kumar M.A., D.Ted., HDCA
4. Mrs. A. Nirosha B.A., B.Ed

Department of Hindi:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. B. Vijayalakshmi M.A., B.Ed.
2. Mrs. Mandeep Kaur B.A. PGDCA., M.A., B.Ed.

Department of Mathematics:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mr. Mohammed Imran M.Sc., B.Ed.
2. Mrs. S.Hemavathy B.Sc., B.Ed., HDCA
3. Mrs. Sajitha Imran Khan B.E., MBA, B.Ed.
4. Ms. S. Hemamalini B.Sc. , B.Ed.

Department of Science:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. A. Gayathri B.Sc., B.Ed.
2. Mrs. K. Radha B.Sc., B.Ed.

Department of Social Science:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. P. Sangeetha M.A., M.Phil., B.Ed.
2. Mrs. G. Sangeetha M.Sc., B.Ed.
3. Mrs. E. Preethi B.Sc., B.Ed.
4. Mrs. N. Vijayalakshmi M.A, M.Phil.

Department of Physical Education:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mr. E. Rajesh B.A., M.PEd.

 

Department of Tamil:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. G. Sakthi Devi M.A., M.Phil., B.Ed.
2. Mrs. T. Tamilarasi M.A., M.Phil., B.Ed.

Department of English:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. S. Deepa Gans M.A., B.Ed.
2. Ms. M.V. Hari Priya M.A., B.Ed

Department of Mathematics:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. Vishnu Priya M.Sc., B.Ed.
2. Mr. J. Bruno Rex M.Sc., B.Ed.

Department of Science:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. A. Lakshmi(Chemistry) M.Sc., M.Phil., B.Ed.
2. Mrs. M.K. Bindu Mol(Physics) M.Sc., M.Ed.
3. Mr. Kumaresan(Biology) M.Sc., B.Ed.
4. Mr. V.Sudharsan(Computer Science) M.Sc., B.Ed.
5. Mr. A. Abdul Salam(Physics) M.Sc., M.Ed.
6. Mrs. R.P. Raajeswari (Chemistry) M.Sc., M.Phil, B.Ed
7. Mrs. Uma Maheshwari (Computer Science) M.C.A., B.Ed.

Department of Commerce:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. S.Jayasree M.A., B.Ed.
2. Mrs. N. Sangeetha M.Com., B.Ed.
3. Mr. N. Rubasounder M.Com., B.Ed.

Department of Physical Education:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mr. M. Karthick B.A., M.PEd.

Department of Library:

S.No. Name of the staff Qualification
1. Mrs. N. Bhavani M.Com., M.LIS., PGDLAN.